به اطلاع شما عزیزان می‌رسانیم که امکان خرید محصول از سایت تا اطلاع ثانوی غیر فعال می باشد

منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

انواع هواکش

هواکش‌ ها و فن‌ های هوا در محوطه‌های گوناگونی بکار می‌روند و به همین دلیل در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شوند. بطور کلی کارایی و عملکرد این محصولات تقریبا به یک شکل بوده و جهت پاکسازی هوا استفاده می‌شوند؛ اما می‌توان گفت، تفاوت این محصولات پاکسازی هوا در محیطی است که از آن‌ها استفاده می‌شود‌.

انواع هواکش:

1-هواکش خانگی

از جمله پرکاربردترین محصولات پاکسازی هوا می‌توان به هواکش‌ خانگی اشاره کرد که در محوطه‌ های گوناگونی استفاده می‌شود. با استفاده از این نوع محصول می‌توان بهداشت محیط را نیز تا حد زیادی بالا برد؛ چرا که داشتن هوایی پاک و بدور از آلودگی برای هر محوطه‌ای لازم می‌باشد. از هواکش در محوطه‌های مسکونی و همچنین شرکت‌ها و مراکز تجاری نیز استفاده می‌شود.

همچنین ابعاد کوچکتری نسبت به بقیه فن ها دارد!

انواع هواکش
هواکش خانگی

2-هواکش صنعتی

شاید بنظر برسد که به دلیل سر بسته بودن کارگاه‌های صنعتی، هوای داخل محوطه‌ی این کارگاه ‌ها از آلودگی‌ های خارجی پاک می‌باشد؛ باید گفت که در واقع به دلیل بکارگیری ابزار و مواد صنعتی مختلف و همچنین انجام بعضی از فرایندهای شیمیایی در صنایع خاص، هوای داخل چنین کارگاه‌هایی به پاکسازی بیشتری نسبت به محوطه‌های دیگر نیاز دارد. برای پاکسازی هوای داخل این محوطه‌ها از هر گونه آلودگی، می‌توان از دو نوع محصول پاکسازی هوای صنعتی استفاده کرد. در واقع این محصول را در دسته‌های بزرگ و کوچک در نظر می‌گیرند.

همچنین باید اشاره کرد که هواکش صنعتی باعث تنظیم دمای محوطه‌ها و کارگاه‌ های صنعتی می‌شود!

این نوع از هواکش ابعاد خیلی بزرگتری نسبت به هواکش خانگی دارد

3-هواکش دمنده

نوع دیگری از هواکش ها، هواکش دمنده است. عملکرد این محصول به شکلی است که، هوا را در یک نقطه‌ی خاص از محیط به چرخش در آورده و هوای پاکیزه ایجاد می‌کند. هواکش دستشویی، از جمله نمونه‌های این محصول به شمار می‌رود که کاربرد بسیار مفیدی در تهویه توالت و هوای داخل آن دارد. علاوه بر آن استفاده از این محصول در صنایع بسیار زیاد است و مانند هواکش مکنده، این نوع نیز به شکلی توانایی خنک کردن محیط ‌های صنعتی را دارد. از این محصول در ساخت لوازم برقی مثل یخچال و یا ماکروویو استفاده می‌شود. تنها تفاوت ای هواکش با نوع مکنده، در چگونگی به گردش درآوردن و تهویه‌ هوا می‌باشد.

انواع-هواکش03
هواکش دمنده

4-هواکش مکنده

از جمله انواع هواکش و فن می‌توان به نوع مکنده اشاره کرد که همانطور که از نام آن پیداست، با بکارگیری روشی خاص اقدام به مکش هوای آلوده موجود در محیط می‌کند. به معنای دیگر، هواکش مکنده هوای آلوده‌ای که در یک محیط قرار دارد را به داخل خود مکیده و بعد از پاکسازی، هوای تمیز و قابل استشمام را در داخل محیط تخلیه می‌کند‌. از این نوع محصول بیشتر برای پاکسازی هوای داخل محیط‌ های صنعتی استفاده می‌شود‌ و به نوعی این محصولات، برای خنک کردن هوای داخل کارگاه‌ های صنعتی نیز استفاده می‌شود. در واقع هواکش مکنده هوای پاکیزه را در محیط به گردش در می‌آورد.

5-هواکش بی ‌صدا

این نوع محصول در واقع از انواع جدید هواکش‌ ها به شمار می‌رود و همانطور که از نام آن پیداست، بیشتر برای استفاده در محوطه ‌های ساکت و مکان‌هایی که باید سکوت در آن برقرار باشد، از این محصول استفاده می‌شود.

البته بیان این نکته واجب است که، صدای تولید شده به وسیله‌ی هواکش بی صدا بطور کلی حذف شده است واز طریق عایق‌ بندی قطعات این محصول، صدای تولید شده توسط آن تا حد قابل ملاحظه‌ای کم می‌شود. این محصول، به دلیل عایق‌بندی قطعات بکار رفته در آن از طول عمر بالایی برخوردار است. از انواع مختلف آن می‌توان به نوع پروانه‌ای و کانالی اشاره کرد. همچنین می‌توان ازهواکش بی صدا در محیط‌هایی مثل بیمارستان‌ها و همچنین رستوران و کافی شاپ‌ها استفاده کرد.

هواکش بی صدا

6-هواکش ضد آب

برای مثال، در بعضی از محیط‌ها مثل استخر، حمام و دستشویی، به دلیل وجود رطوبت و مصرف آب زیاد باید از هواکشی استفاده شود که نسبت به مواد مرطوب و آب حساس نبوده و عملکرد آن‌ها دچار مشکل نشود. به همین دلیل، در چنین محیط‌هایی بهتر است که از هواکش ضد آب استفاده شود. همچنین استفاده از این نوع محصول برای هدایت رطوبت موجود در هوای محیط‌های مرطوب مثل حمام و دستشویی لازم است؛ چرا که باقی ماندن رطوبت بعد از مدت طولانی در چنین فضاهایی، ممکن است باعث ایجاد آلودگی‌ های دیگر شود

7-هواکش سقفی

نوع سقفی از جمله هواکش هایی ا است که به شکل گسترده‌ای توسط مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع این محصول ظاهر خاصی ندارد و هر نوع از هواکش ‌هایی را که روی سقف نصب می‌شود را، می‌توان یک نوع سقفی دانست. در واقع این نوع از محصولات به دلیل این که روی سقف نصب می‌شوند، می‌توانند مساحت بیشتری از یک محیط را پوشش داده و هوای بیشتری را تهویه کنند

 از این نوع فن تهویه می‌توان در بیمارستان‌ها، کارگاه‌های صنعتی، مجتمع‌های تجاری و مسکونی، پارکینگ‌ها و همچنین مراکز خرید نیز استفاده کرد.

هواکش سقفی

8-هواکش لوله ‌ای

نوع لوله ‌ای، از جمله انواع بی‌ صدای محصولات تهویه‌ ی هوا است که در محیط‌های مثل دستشویی و برای پاکسازی هوای داخل این محیط‌ و بالا رفتن کیفیت هوا در آن استفاده می‌شود. بکارگیری این محصول باعث می‌شود که از رشد قارچ، آلودگی‌ها و بوی بد در داخل سرویس‌های بهداشتی جلوگیری شود. بطور کلی، هواکش لوله ای در دسته‌ی محصولات بی ‌صدا و ضد آب قرار می‌گیرد.

خرید انواع هواکش
کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

به اطلاع شما عزیزان می‌رسانیم که امکان خرید محصول از سایت تا اطلاع ثانوی غیر فعال می باشد